news

Nowy iPhone o 1/3 mniejszy od iPhone’a 4?

Wśród licznych doniesień na temat przygotowanych produktów Apple, to
zalicza się do kategorii „Powaaażnie?”. Czy jesteście gotowi na iPhone’a Nano?

Bloomberg przytacza informację, że kolejny model telefonu Apple będzie mniejszą o 33 procent wersją iPhone’a 4. Źródło agencji przyznaje, że w siedzibie Apple znajduje się taki prototyp, ale nie ma pewności, czy właśnie miniiPhone będzie iPhonem 5. Firma może zdecydować się na zupełnie inne, być może mniej kontrowersyjne, rozwiązanie.

Tradycyjnie, nowe modele iPhone’ów pojawiają się latem, więc nie pozostało wiele czasu, by podjąć decyzję i zlecić produkcję.

Co ciekawe, iPhone w wersji mini miałby w USA kosztować tylko 200 dolarów bez umowy z operatorem. 

Niezależnie od tego, czy iPhone 5 będzie miał standardową wielkość czy nie, Apple planuje wyposażyć go w ciekawe nowości. Po pierwsze, obsługę dwóch rodzajów sieci, GSM i CDMA. Po drugie, w uniwersalną kartę SIM, umożliwiającą korzystanie z kilku sieci GSM bez konieczności wymiany karty.

Jest też możliwość, że potentat z Cupertino odejdzie od tradycji i zaprezentuje dwie wersje iPhone’a w jednym roku, być może równocześnie. Byłoby to najbardziej sensowne wytłumaczenie istnienia miniaturowego prototypu.

Dwa iPhone’y, w tym jeden znacznie tańszy, byłby śmiałą odpowiedzią Apple na coraz śmielsze poczynania smartfonów wyposażonych w Androida. Nawet, jeśli oznacza złamanie dawnych zasad firmy z Jabłuszkiem.

podobne treści

 • qq

  jeśli już to mniejszy o 1/3, albo wielkości 2/3 obecnego :]

 • Anonim

  Dzięki, już poprawione :)

 • michald93

  Jak narazie posiadam iPhona 4 i wole zaczekać na 6.

 • loskamillos

  A ja mam 3 G S i czekam właśnie na iphone 5. Nie brałem 4 bo wydawał mi się jednak trochę nie do końca dopracowany. Zobaczycie, że 5 zaskoczy wszystkich. To będzie zupełnie nowy telefon a nie tylko trochę zmieniony.

 • mallas

  Kolejna plotka która nigdy nie znajdzie potwierdzenia w zeczywistosci

 • Mallas

  … Rzeczywistosci… Coś mi literke zmarło :)

 • szymonduda1

  A ja mam 3 i wymieniam na 3GS bo połowa nowych programów nie działa na 3G, a ten niestety coraz częściej niedomaga z tymi programami które nawet da się uruchomić. I tak wspierają go już 3 lata, w świecie telefonii komórkowej to sporo czasu.

 • Patryk Strzemiecki

  dziwne to

 • igorek0

  myśle , że Apple zrobi 2 iphony , w tym jeden ‚mini’ . Apple zrobi tak samo jak z Ipodem nano , i to jest trafiony pomysł… :)