newssmartfony

Nowy iPhone dostrzeżony w bazie Geekbench

Jesienią spodziewamy się premiery kolejnej generacji iPhone’ów, nic więc dziwnego, że pojawia się coraz więcej przecieków na temat tych urządzeń. Najnowsze pochodzą z bazy Geekbench, w której dostrzeżono urządzenie skrywające się pod nazwą iPhone11,2.

Najprawdopodobniej będzie to następca iPhone’a X w wersji z mniejszym, 5,8 calowym, ekranem OLED. Dzięki bazie Geekbench wiemy też, że urządzenie będzie wyposażone w nowy procesor Apple A12 z 6 rdzeniami, z których szybsze taktowane będą zegarem 2,49 GHz. Procesor będzie wsparty również przez 4 GB pamięci RAM, co jest zmianą w stosunku do modeli z ubiegłego roku, które wyposażone były w 3 GB pamięci operacyjnej.

Poszlaką, która każe sądzić, że ujawnione urządzenie jest mniejszym modelem, jest materiał przygotowany przez agencję Bloomberg, która jakiś czas temu informowała o tym, że Apple przygotowuje dwa nowe telefony z ekranami OLED, które powstają pod nazwami D32 i D33 – odpowiedniki modelu zwykłego oraz Plus. Oznaczenie płyty głównej urządzenia dostrzeżonego w benchmarku, czyli D321AP, sugeruje, że chodzi właśnie o urządzenie z mniejszym ekranem.

Jak zwykle jednak w takich przypadkach, na potwierdzenie tych doniesień będziemy musieli poczekać do premiery urządzenia.

podobne treści