Wiadomość głównaWiadomości promowane

Nowy iPad: Trzecia generacja

Tim Cook pokazał światu nowego iPada. Potwierdziły się doniesienia o wyświetlaczu Retina w rozdzielczości 2048 x 1536. Czy ekran o największej rozdzielczości wśród tabletów wystarczy by zawojować rynek?

Zaprezentowane urządzenie (podczas prezentacji nie padła oficjalna nazwa, cały czas funkcjonowało ono jako „The New iPad”) ma oczywiście dużo szybszy procesor, lepszą grafikę i więcej pamięci. Jest także przygotowane do współpracy z LTE.

Ekran Retina

Ekran Retina o rozdzielczości 2048 x 1536 jest najbardziej rzucającą się w oczy cechą nowego iPada. Obraz jest wyjątkowo ostry dzięki 264 pikselom na cal. W sumie znajduje się na nim 3,1 miliona pikseli. Z odległości 15 cali od ekranu nie powinniście być w stanie rozróżniać poszczególnych pikseli.

CPU i GPU

W owym iPadzie znajduje się układ A5X z dwurdzeniowym CPU i czterordzeniowym GPU. Przyda się do obsługi takiej grafiki. Apple twierdzi, że układ nowego iPada jest czterokrotnie szybszy niż Tegra 3 Nvidii.

Kamera

Kamera z tyłu nowego iPada ma rozdzielczość 5 megapikseli oraz filtr podczerwieni. Czyli mniej więcej to samo co iPhone 4S. Łącznie z cyfrową stabilizacją obrazu i nagrywaniem wideo w 1080p.

LTE

Droższe wersje nowego iPada wyposażone będą także w moduły komunikacji LTE.

Dostępność

Jak zwykle Apple dzieli rynki na lepsze i gorsze. W pierwszej kolejności nowy iPad pojawi się w Stanach, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, Japonii, Hong-Kongu, Singapurze i Australii. Będzie dostępny od 16 marca, więc jeśli cierpicie aktualnie na nadmiar gotówki możecie wybrać się do Berlina.

Wersje obsługujące Wi-Fi kosztować będą odpowiednio 499, 599 i 699 dolarów za 12,32 i 64 GB pamięci wewnętrznej, iPady obsługujące jednocześnie Wi-Fi i LTE kosztować będą 629, 729 i 829 dolarów.

podobne treści