tablety

Nowy iPad Pro dostosuje kolory do otoczenia

Podczas wczorajszej konferencji, Apple pokazało także nową propozycję z segmentu tabletów. Jest to nowy iPad Pro.

Nowy iPad Pro został wyposażony w nowy ekran typu Retina o przekątnej wynoszącej 9,7 cala. Przy tej okazji Apple chwali się, że nowym rozwiązaniem o nazwie True Tone, które ma znacząco poprawić jakoś wyświetlanego obrazu. Dzięki zastosowanym czujnikom, które zbierają dane nie tylko o natężeniu światła, ale także o jego zakresie, oprogramowanie nowego iPada może zmieniać nie tylko jasność, ale także kolorystykę obrazu wyświetlanego na ekranie. Dzięki temu, oraz dzięki zmniejszeniu odbić o „40 procent w stosunku do iPada Air”, obraz, bez względu na warunki, ma być wyraźny jak nigdy przedtem.

Urządzenie zostało wyposażone w procesor A9X i koprocesor M9. Jest to więc taka sama konfiguracja, jak w przypadku większego modelu. Nowy iPad posiada także kamerę główną, która pracuje w rozdzielczości 12 megapikseli i może nagrywać filmy w rozdzielczości 4K, oraz kamerę przednią o rozdzielczości 5 megapikseli.

Wraz z premierą nowego iPada Pro, zadebiutowały też nowe akcesoria dla tabletów Apple. Firma zdecydowała się opracować własne klawiatury dostosowane do wielkości danego urządzenia oraz adaptery pozwalające na obsługę kart pamięci i zewnętrznych kamer.

Nowy iPad Pro będzie sprzedawany w czterech wersjach kolorystycznych – białej, czarnej, złotej i różowej. Ceny tabletów w wersji obsługującej jedynie WiFi będą kształtowały się następująco: 32 GB pamięci wewnętrznej – 2999 zł, 128 GB – 3699 zł, 256 GB – 4399 zł. Urządzenia wyposażone dodatkowo w moduł SIM będą droższe o 600 zł.

podobne treści