tablety

Nowy iPad dla szkół

Wczoraj Apple zaprezentowało nowy model iPada przeznaczonego dla szkół. Jest to rozwinięcie popularnego w sektorze edukacyjnym iPada 9,7 cala.

W odróżnieniu jednak od swoich poprzedników, nowa wersja iPada przeznaczonego dla szkół będzie obsługiwała rysik Apple Pencil. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to w urządzeniu znalazł się ten sam procesor, jaki jest sercem iPhone’a 7, czyli A10 Fusion. Urządzenie wyposażono w aparat główny z matrycą 8 megapikseli oraz aparat pomocniczy FaceTimeHD. Ekran urządzenia to wyświetlacz Retina o przekątnej 9,7 cala, który znamy z zeszłorocznego iPada. Jak zapowiada Apple, sprzęt będzie działał do 10 godzin na jednym ładowaniu.

Zupełnie inną sprawą są ceny. Ponieważ sprzęt ma być przeznaczony przede wszystkim dla szkół, Apple postanowiło je dla nich trochę obniżyć. I tak: za nowego iPada, który normalnie kosztować będzie 329 dolarów, szkoły będą mogły zapłacić 299 dolarów. Działający z nim Apple Pencil to wydatek 99 dolarów, choć szkoły otrzymają 10 dolarów zniżki. Osobnym kwestią jest to, ile szkół zdecyduje się zapłacić za takie iPady nawet po zniżce, ale najwyraźniej Apple uważa, że wystarczająco dużo i chwali się przy tej okazji tym, że firma dysponuje 200 tysiącami aplikacji przygotowanymi specjalnie z myślą o sektorze edukacyjnym.

podobne treści