news

Nowy iPad będzie mniejszy i wyposażony w lepsze głośniki?

Do czasu rynkowej premiery iPada 2 na pewno wszystkie śniegi zdążą
stopnieć, co daje tylko więcej czasu na rozpowszechnianie plotek,
przecieków i wizji ze szklanej kuli. Prawie się spodziewam, że Apple
ogłosi wszem i wobec, że „oryginalny iPad jest tak doskonały, że nie
trzeba go ulepszać”.

Nowe domysły pochodzą z japońskiego bloga entuzjasty Apple i wyjaśniają, do czego służą te dziwne otwory w etui. Blog Kanteidan cytuje „źródła z Chin”, które mówią, że iPad 2 zostanie wyposażony w lepsze głośniki, obsługujące szerokie spektrum częstotliwości dźwięku. Powyższy obraz, który oddaje tylko wyobrażenie twórcy, wyjaśnia te otwory:
iPad 2 Rumor: Bigger Speaker, Flatter Back, Very Slightly Smaller?
Niebieskie kółko wskazuje miejsce, gdzie obecnie znajdują się głośniki do iPada. Większe głośniki, większy otwór – to ma sens.

Kanteidan podaje też, że nowy iPad miałby mieć płaską tylną stronę obudowy, na wzór iPoda Touch. Ponadto etui na tablet ma tylko 239 x 186 mm, podczas gdy model z 2010 roku ma wymiary 242,8 x 189,7 mm. Nie oznacza to zmniejszenia wymiarów ekranu, tylko zwężenie obwódki.

iPad 2 ma zacząć schodzić z linii produkcyjnych w styczniu, co potwierdzałoby informacje o kwietniowej premierze.

Co z tego wynika? Otóż produkty Apple to jeden z głównych tematów spekulacji w świecie technologii, a iPad 2 będzie się nieco różnił od pierwszego modelu. Czyli nic nowego. [Kanteidan Blog, Boy Genius Report]

podobne treści

  • michal.andrzejewski1983

    ? jak zwykle spekulacje. czytałem, że w planach są dwie wersje, jedna z mniejszym ekranem… j kto wie. hype jest spory, nawet w Polsce można już na facebooku w konkursei wygrac nowego ipada xD – http://www.facebook.com/dealpeck.polska?v=app_4949752878 c ciek ciek