tablety

Nowy format: Samsung Galaxy Note 8.0?

Od czasu kiedy cztery lata temu Samsung wprowadził linie Galaxy, mogliśmy być świadkami prawdziwego wysypu smartphone’ów, tabletów oraz urządzeń łączących w sobie cechy obu urządzeń. Teraz dowiadujemy się o tym, że Samsung zamierza wprowadzić tablet o przekątnej ekranu 8 cali.

W odróżnieniu od innych producentów, którzy oferują tablety o przekątnej ekranu 7 cali, Samsung ma już w swojej ofercie urządzenia, które już teraz rozmiarami swoich ekranów są niebezpiecznie blisko tej granicy. Dlatego, żeby nie zniszczyć sobie rynku smartphone’ów Galaxy Note i nie zagrażać jednocześnie Samsungowi Galaxy Note 10.1, Samsung zdecydował się na stworzenie nowego tabletu o przekątnej ekranu 8 cali. Przynajmniej tak twierdzi portal Sammobile.

Nowy tablet nazywać się będzie Galaxy Note 8.0 i będzie wyposażony w praktycznie takie same podzespoły co Galaxy Note 10.1, z tą różnicą, że jego ekran ma być mniejszy. Tablet ma być produkowany w dwóch wariantach – w wersji z WiFi lub z WiFi i 3G.

Galaxy Note 8.0 ma mieć ekran TFT o rozdzielczości 1280 na 800, kamerę 5 megapikseli skierowaną do tyłu, oraz kamerę 1,3 megapiksela skierowaną na użytkownika. Urządzenie wyposażone będzie także w 2 GB pamięci RAM, 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć dzięki kartom micro SD. Niestety nie wiadomo jeszcze jakie procesor znajdzie się w Galaxy Note 8.0 ale wiadomo, że tablet ma działać pod kontrolą Androida 4.2.

Cenę oraz dostępność nowego tabletu poznamy najprawdopodobniej w lutym. Samsung ma oficjalnie pochwalić się Galaxy Note 8.0 na Mobile World Congress.

podobne treści