filmnews

Nowy film Davida Attenborough ukaże się także w wersji dedykowanej Oculus Rift

Fascynacja nieznanym nie ma żadnych ograniczeń, Mimo, że premiera gogli Oculust Rift wciąż pozostaje raczej melodią przyszłości, już dziś pojawiają się pierwsi producenci, którzy dostrzegają olbrzymi, komercyjny potencjał nowego oczka w głowie Facebooka. Brytyjska firma Atlantic Productions ujawniła, że nowy dokument przyrodniczy Davida Attenborough ukaże się na rynku także w wersji dedykowanej urządzeniom VR.

Tym samym, wielki mistrz, autor m.in. takich dzieł jak „Planeta Ziemia” czy „Błękitna Planeta”, zostanie poniekąd pionierem w dziedzinie tego typu filmów VR i ponownie wkroczy na terytorium nieskalane obecnością innych, wielkich producentów. Według deklaracji przedstawiciela firmy biorącej udział w przygotowywaniu materiału, Johna Morrisa, najnowsze dzieło D.A, Conquest of the Skies, będzie „pierwszym, głośnym filmem przyrodniczym powstałym z myślą o urządzeniach Virtual Reality”.

Właśnie tworzymy materiał dedykowany goglom Oculus Rift. Do kręcenia filmu na wyspach Borneo zaprzęgliśmy specjalne ramie wyposażone w 8 osobnych kamer, dzięki czemu udało nam się zarejestrować pełen 360-stopniowy obraz.

O Virtual Reality

Wydaje mi się, że to nowa platforma, na której twórcy będą mogli zarabiać pieniądze. Moim zdaniem gogle sprzedadzą się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Do odważnych świat należy. Biorąc pod uwagę fakt, że dotychczasowe dzieła D. Attenborough robiły niesamowite wrażenie nawet na ekranach zwykłych telewizorów, jego nowy projekt zapowiada się naprawdę ekscytująco. O tym czy liczba ewentualnych odbiorców okaże się godna wysiłku włożonego w jego przygotowanie dowiemy się pewnie w okolicach przyszłego roku.

Źródlo: Gizmodo.com

podobne treści