news

Nowy dysk zewnętrzny od LaCie jest szybki niczym błyskawica

LaCie przygotował nie lada gratkę dla osób szukających bardzo wydajnego dysku zewnętrznego. Cudo widoczne na zdjęciu zostało zaprojektowane przez Neila Poultona i wyposażone w parę najnowszych portów Thunderbolt.

LaCie Little Big Disk występuje w czterech rozmiarach: modele 240 i 500GB są typu SSD, zaś wersja terabajtowa obraca się z prędkością 7200 razy na minutę, a dwukrotnie od niej większa, 5400. Dzięki wykorzystaniu technologii Apple, port Thunderbolt umożliwia im przesyłanie plików z prędkością do 10GB/s – dwa razy większą, niż ta, którą oferuje standard USB 3.0.

LBD ma wymiary 40 x 140 x 85 milimetrów i waży 630 gramów. Gadżet zawdzięcza swoją niewielką wagę i brak dodatkowego chłodzenia aluminiowej obudowie zaprojektowanej przez zdobywcę wielu nagród, Neila Poultona, który nie pierwszy raz współpracuje z LaCie. Oby też nie ostatni.

Nieznana jest jeszcze cena Małego Dużego Dyku, który ma się pojawić na rynku w lecie bieżącego roku. [LaCie]

podobne treści

  • ja

    tylko ze same dyski instalowane w LaCie psuja sie na potege. go..nko w opakowaniu po cukierku

  • Anonim

    1. wow… mozna w koncu cos przez thunderbolt podlaczyc do mac’a >< 2. i co z tego ze thunderbold moze "tak szybko" jak apple potrafi ladowac do kompow stare dyski 5400 obr/min...

  • kopry

    Fakt, błyskawicznie stracisz dane ;)