internet

Nowy algorytm Google Street View pokona praktycznie wszystkie kody CAPTCHA

Ponieważ numery domów na zdjęciach wykonanych w ramach Google Street View bardzo często są zamazane lub pod bardzo ostrym kątem, Google opracowało algorytm wykorzystujący sieć neuronową należącą do Mountain View, który miał je rozpoznawać. Przy okazji okazało się, że firma stworzyła narzędzie, które pokonuje praktycznie wszystkie kody CAPTCHA.

Na początku tego roku inżynierowie Google pochwalili się tym, że zbudowana przez nich sieć neuronowa radzi sobie świetnie z rozpoznawaniem niewyraźnych numerów na zdjęciach.

„Możemy na przykład, korzystają z infrastruktury Google, w ciągu godziny wydobyć numery domów ze wszystkich zdjęć wykonanych na terenie Francji,” twierdzili wtedy inżynierowie firmy dodając, że dokładność tego algorytmu wynosi 90 procent. Firma twierdzi, że system ten pomógł już wyodrębnić blisko 100 milionów numerów domów i nazw ulic na całym świecie.

Imponujące. Ale jeszcze bardziej imponujące jest to, że jeśli zastosować ten sam algorytm do rozpoznawania kodów CAPTCHA, jego dokładność wzrasta do 99 procent. Czyli jest dużo wyższa niż w przypadku statystycznego użytkownika.

Google twierdzi, że eksperyment ten pozwolił firmie udoskonalić własne rozwiązanie reCAPTCHA, ponieważ udowodnił, że zaburzanie wyglądu tekstu nie jest idealnym sposobem na odróżnienie człowieka od algorytmu.

podobne treści