news

Nowości od Sony z targów Photokina

Na tegorocznych targach Photokina firma Sony zaprezentowała unikatowe możliwości twórcze pełnej gamy swoich produktów z dziedziny obrazu cyfrowego. Wśród nowinek, które można zobaczyć na stoisku Sony w hali 5.2, znalazły się najnowsze modele aparatów cyfrowych z wymiennym obiektywem z rodziny α, aparaty kompaktowe Cyber-shot, kamery HD Handycam, aparaty Bloggie i cyfrowe ramki na zdjęcia S-Frame.

Aparaty cyfrowe z wymienną optyką z mocowaniem bagnetowym A

Po raz pierwszy w Europie Sony pokazało prototyp nowego aparatu z segmentu urządzeń zaawansowanych, oparty na technologii półprzezroczystego lustra. Nowy model α jest przeznaczony dla pasjonatów fotografii i zaawansowanych fotoamatorów. Rozwija duże możliwości twórcze pierwszych aparatów Sony z półprzezroczystym lustrem – α55 i α33, również prezentowanych na wystawie. W odróżnieniu od tradycyjnych lustrzanek cyfrowych, ta innowacyjna, zwarta konstrukcja umożliwia bardzo szybkie fotografowanie i zapewnia ciągłość działania systemu AF zarówno w trybie zdjęć seryjnych, jak i podczas kręcenia filmu HD.

Zwiedzający mogą także obejrzeć opracowywane obecnie: lampę błyskową i grip do systemu z mocowaniem A, jak również standardowy obiektyw zmiennoogniskowy i teleobiektyw.
 
Aparaty z mocowaniem E: NEX-5/NEX-3

Targi Photokina stały się również okazją do zaprezentowania rozwijającej się rodziny aparatów, obiektywów i akcesoriów z systemu z mocowaniem E. Nieduże, pięknie wyglądające modele NEX-5 / NEX-3 są wyposażone w przetwornik obrazu o rozmiarze APS-C. Pozwalają na połączenie twórczego potencjału wymiennej optyki z godną lustrzanki jakością zdjęć i filmów. Na wystawie można ponadto zobaczyć prototypy siedmiu nowych modeli obiektywów z mocowaniem E, które zostaną wprowadzone w latach 2011 i 2012.

Na połowę października zaplanowano udostępnienie zaktualizowanej wersji wewnętrznego oprogramowania modeli NEX-5 / NEX-3, która nada tym aparatom nową funkcjonalność. Dzięki niej system AF aparatu będzie współpracował także z obiektywami SAM i SSM z mocowaniem A podłączonymi za pośrednictwem sprzedawanego oddzielnie adaptera LA-EA1 (aktualizacja do kamery NEX-VG10 będzie dostępna od listopada br.). Nowością będzie także możliwość przypisywania często używanych funkcji do przycisków oraz nowa funkcja nagrywania filmów przy wybranym ustawieniu przysłony.
Cyfrowe aparaty kompaktowe Cyber-shot

Rodzinę aparatów cyfrowych Cyber-shot tworzy funkcjonalna seria W, zaawansowana seria H i nieprzeciętnie smukła seria T. Do głównych cech aparatów Cyber shot należy nagrywanie filmów Full HD w formacie, tryb panoramy 3D i zaawansowana automatyka pomagająca w osiągnięciu świetnych wyników niezależnie od panujących warunków.

Kamery HD Handycam

Rodzina kamer Handycam z pamięcią flash i twardym dyskiem stanowi kwintesencję wieloletniego doświadczenia Sony w dziedzinie rejestracji obrazu, cyfrowego przetwarzania i opracowywania zaawansowanej optyki. Wybrane modele są wyposażone w przetwornik obrazu CMOS Exmor R, którego większa światłoczułość przekłada się na lepszą jakość obrazu i niższy poziom szumów nawet przy słabym oświetleniu. Stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem zapewnia z kolei kompensację drgań w trzech kierunkach i poprawia stabilność obrazu w całym zakresie ogniskowych, nawet w czasie marszu.

Kamera Handycam NEX-VG10 to konstrukcja adresowana do wideofilmowców i entuzjastów filmowania. Zastosowano w niej wyjątkowo duży przetwornik obrazu CMOS Exmor APS HD, który zdumiewa jakością rejestrowanego obrazu i efektami głębi ostrości rodem z kamer kinowych. Wymienna optyka pozwala z kolei miłośnikom fotografii na wykorzystanie pełnego zestawu posiadanych obiektywów (w przypadku obiektywów z mocowaniem A wymagane jest użycie oferowanego oddzielnie adaptera).
Aparaty HD Bloggie Touch

Najnowszy model z rodziny Bloggie, stylowy aparat HD „Bloggie Touch” MHS-TS20K, wyposażony jest w bardzo duży ekran dotykowy, tryb filmowania wideo 360 oraz ramię USB ułatwiające przesyłanie materiału do komputera. Wbudowane oprogramowanie upraszcza również prezentowanie zdjęć i wideoklipów w serwisach społecznościowych, takich jak nowo uruchomiony przez serwis Personal Space.

 
Cyfrowa ramka na zdjęcia S-Frame

Kompleksowa oferta cyfrowych ramek fotograficznych S-Frame na rok 2010 obejmuje modele z panelami o wielkości od 17,8 cm (7″) do 25,9 cm (10,2″). Flagowe modele umożliwiają teraz odtwarzanie filmów AVCHD z dźwiękiem stereo. Wśród innych modeli warto wymienić D830L, będący zasilanym z akumulatora, przenośnym albumem ze zdjęciami, oraz F800 z wbudowaną kolorową drukarką o wysokiej jakości.

podobne treści