newssprzęt

Nowe, piękne laptopy Sony z serii Fit

Oto niezbity dowód na to, że tanie wcale nie musi oznaczać brzydkie i kruche. Sony zaprezentowało dziś nową linię przystępnych laptopów z serii Vaio Fit, które ukażą się na rynku już w połowie maja tego roku.

Choć istnieją pewne wyjątki od tej reguły, przez lata przyzwyczailiśmy się do faktu, iż tanie, łatwo dostępne laptopy to bardzo często niezbyt interesujące, mało wydajne komputery zamknięte w giętkich obudowach z plastiku. Sony postanowiło pójść zupełnie inną drogą i zdecydowało się wypuścić na rynek względnie przystępne cenowo laptopy, dość silnie przywołujące na myśl urządzenia z klasy premium.

Obydwa komputery będą dostępne w wariantach z 14 lub 15-calowym, opcjonalnie dotykowym ekranem HD (1600 na 900 lub 1920 na 1080 pikseli, zależnie od rozmiaru), procesorami Intel Core oraz samodzielnymi układami graficznymi Nivdia, hybrydowymi dyskami i pełnowymiarowymi klawiaturami QWERTY. Droższy model Fit posiada też aluminiową obudowę.

Obydwa modele laptopów Fit ukażą się na rynku w połowie maja tego roku. Ich dodatkowym atutem będzie z pewnością całkiem przystępna cena. Najtańszy model – Fit E – będzie można nabyć już za około 549 dolarów (Fit za 649).

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści