smartfony

Nowe Nokie w końcu trafią też do Polski

Choć smartphone’y Nokii, przygotowane już pod auspicjami HMD Global, zaprezentowano już kilka miesięcy temu, to do Polski nadal oficjalnie nie trafiły. Aż do teraz. Nokia 3, Nokia 5 oraz Nokia 6 trafią do sprzedaży w najbliższym czasie.

Specyfikacje techniczne Nokii od HMD Global są znane nie od dziś, dlatego przypomnimy je tylko pokrótce. Zaprezentowana w styczniu Nokia 6, najmocniejsza z tych trzech modeli, będzie sprzedawana w Polsce w cenie 1149 złotych. Za tę kwotę nabywcy otrzymają urządzenie działające pod kontrolą Androida Nougat, wyposażone w  ośmiordzeniowy układ Snapdragon 430 wsparty 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci na dane z obsługą kart microSD, wyświetlacz 5,5 cali działający w rozdzielczości Full HD, kamery 16 i 8 megapikseli oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. W sklepach pojawi się na początku lipca.

Cena detaliczna Nokii 5 wynosić będzie 949 złotych, a od swojej mocniejszej siostry różnić się będzie wielkością pamięci na dane (16 GB), ilością pamięci RAM (2 GB) oraz zestawem użytych aparatów (13 i 8 megapikseli).

Nokia 3 sprzedawana będzie od 22 czerwca w cenie 699 złotych. Swoim użytkownikom zaoferuje ona wyświetlacz o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 720 na 1280 pikseli, procesor MediaTek MT6737, 16 GB na dane i 2 GB RAM, slot na karty microSD, akumulator 2650 mAh oraz dwie kamery, po 8 megapikseli każda. Tak jak mocniejsze modele, Nokia 3 również działa pod kontrolą Androida Nougat.

podobne treści