smartfonyWiadomość główna

Nowe Nokie: niezła specyfikacja i ładowanie bezprzewodowe

Jutro Nokia ma pokazać swoje nowe smartphone’y z Windows Phone 8 ale już dziś można o nich powiedzieć całkiem sporo. Wszystko dzięki „przeciekom”, które, jak zwykle, trafiły do Internetu.

O Nokiach Lumia 920 i Lumia 820 pisaliśmy już kilka dni temu, wiemy jak będą wyglądać, wiemy także, że droższy z nich zostanie wyposażony w technologię Pure View. Teraz można już jednak powiedzieć z prawie stuprocentową pewnością, że nie będzie to aparat 41 megapikseli znany z Nokii 808 Pure View. Lumia 920 zostanie wyposażona w aparat 8 megapikseli a Nokia zamierza prezentować ją jako Pure View z uwagi na nowy system stabilizacji obrazu oraz zaawansowane oprogramowanie aparatu.

Interesująco brzmią doniesienia na temat podzespołów, które mają być montowane w tych urządzeniach. Nokia Lumia 920 ma pracować w oparciu o dwurdzeniowy procesor taktowany 1,5 GHz. Dodatkowo posiadać ma ona 1 GB RAM’u oraz 32 GB wbudowanej pamięci.

Jej mniejsza siostra, Nokia Lumia 820 również wyposażona będzie w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz oraz 1 GB RAM’u, natomiast jej wbudowana pamięć będzie miała tylko 8 GB z możliwością rozszerzenia jej za pomocą kart microSD.

Sporą niespodzianką jest natomiast informacja o tym, że oba urządzenia pojawią się na rynku wraz z bezprzewodową, indukcyjną ładowarką.

Jak zwykle w przypadku współczesnej Nokii, telefony mają być dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Jutro dowiemy się czy plotki się potwierdzą.

[The Verge]

podobne treści