news

Nowe drzwi strzegą teraz receptury na Coca-Colę

Przepis na orzeźwiający napój pochodzi z 1886 roku i jest pilnie strzeżony. Choć niektórzy twierdzą, że dawno przestał być tajemnicą, Coca-Cola Co. nadal wykorzystuje legendę „sekretu” receptury w celach PR-owskich.

Pancerne drzwi, za którymi przechowywany jest przepis, dołączyły do wystawy w muzeum „World of Coca-Cola” w Atlancie. Oznacza to, że dokumenty opuściły siedzibę banku SunTrust Banks Inc. w tym samym mieście, gdzie były przechowywane od 1925 roku.

Prezes korporacji Coca-Cola Muhtar Kent powiedział: „Nadszedł czas, by przepis wrócił do domu”.

Otwarcie nowej wystawy stanowi część obchodów 125. rocznicy powstania firmy. Podczas ceremonii zebrani obejrzeli wideo, na którym widać było, jak Kent chowa za pancernymi drzwiami metalowe pudełko. Pozostanie ono jednak niedostępne dla zwiedzających World of Coca-Cola. Długa sala z sejfem kończy się wielkimi drzwiami oddzielonymi barierką. Na drzwiach znajduje się klawiatura numeryczna oraz skaner odcisków dłoni. [AJC]

podobne treści

 • 1.patryk.4

  Przesadzają już…

 • 1.patryk.4

  Przesadzają już…

 • kierowca.bcde

  @1.patryk.4, ty chyba nie bardzo zrozumiałeś o co w tym chodzi. „Tajemnica receptury”, to jest legenda (sprawdź w słowniku co to znaczy). Nikt normalny przecież nie zbuduje sobie takiego ogromnego (i odpustowego jednocześnie) sejfu, żeby w nim trzymać kartkę papieru. To zabawa stricte reklamowa, a nie realna potrzeba.

 • donek

  kiedy konczy sie patent a cole i jej sklad?

 • marcino02

  receptura coca coli nigdy nie została opatentowana. wiec co ma się kończyć?