news

Nowe dane na temat telefonu Samsung Galaxy S Pro

Telefony marki Samsung nigdy nie należały do moich ulubionych, zawsze wydawały mi się nieco tandetne w porównaniu z modelami takich producentów, jak Nokia, HTC czy Sony Ericsson. Wygląda na to, że zapowiadany od pewnego czasu Galaxy S Pro zmieni tę postać rzeczy.

To, co wyróżnia Salaxy S Pro to standard 4G oraz coraz rzadziej pojawiająca się w nowych telefonach (między innymi firmy HTC) fizyczna, wysuwana klawiatura QWERTY. Z serwisu AndroidCentral dowiadujemy się, że klawisze nowego smartphone’u Samsunga są bardziej wypukłe, dzięki czemu pisanie stanie się o wiele wygodniejsze.

Sam ekran Galaxy S Pro został zrobiony w technologii AMOLED i jest „prześliczny”. Oglądać na nim można zdjęcia zrobione 5MPx aparatem zdolnym do nagrywania filmów w jakości 720p oraz prowadzić wideorozmowy przy pomocy kamerki VGA zamontowanej na przednim panelu obudowy.

#!#photo2#!#

Siłą napędową telefonu ma być procesor ARM Cortex A8 taktowany częstotliwością 1GHz, 512 MB pamięci RAM oraz 8GB ROM. Telefon informatora AndroidCentral miał zainstalowanego Androida 2.1 wraz z TouchWiz 3.0 UI Samsunga, niestety. Bez problemu radził sobie z odtwarzaniem filmów zapisanych w standardzie H.264 oraz Divx.

Należy pamiętać, że Samsung Galaxy S Pro jest jeszcze prototypem, co nie zmienia jednak faktu, że telefon ten zapowiada się bardzo interesująco. [AndroidCentral]

podobne treści

 • Rafał Tomański

  rzeczywiscie przyjemny

 • ewww

  beznadzieja. fizyczna klawiatura to zbedne miejsce w kieszeni. porazka. zaje… super git amoled jest duzo gorszy od ips na iPhone 4

 • Łukasz Michliński

  Kwestia wyboru. Jak ktoś chce bez klawiatury, to ma zwykłego galaxy s.
  Może pisanie na fizycznej klawiaturze qwerty nie jest szybsze od swype, ale zapewnia odczucie realności pod palcami, którego nie zastąpi żadna aplikacja. Jeżeli ktoś posiadał już telefon z fizyczną klawiaturą qwerty i ją polubił, to woli kupić telefon, który też ma taką klawiaturę. Ja osobiście miałem palma, nokię i 2 htc z qwerty. Jeżeli mam wybór, to wybieram qwerty i na tym polega właśnie idea takich telefonów jak galaxy s pro – znajdą się użytkownicy, którzy będą woleli mieć fizyczną klawiaturę pomimo obecnie panujacej mody na sam ekran dotykowy.

 • KartofeL

  Może i ekran jest dużo gorszy, ale lepiej na nim wszystko widać :)