news

Nowa zabawka Abramowicza jest największa na świecie

To nie statek rejsowy, zabierający na pokład setki pasażerów tylko nowy prywatny, hm, „jacht” Romana Abramowicza. Na filmie możemy zobaczyć, jak wypływa z niemieckiego portu. Eclipse mierzy 170 metrów długości. Koszt budowy statku nie został oficjalnie podany, szacowany jest na 400 – 1.200 milionów dolarów. Założę się, że wyniósł bliżej miliarda.

Jak inne stateczki rosyjskiego miliardera, Eclipse wyposażony jest w specjalną tarczę laserową, wykrywającą obiektywy aparatów niecnych paparazzi. Do tego ma: kuloodporne szyby, system obrony przeciwrakietowej, dwa lądowiska dla helikopterów, dwa baseny i łódź podwodną.

Załoga to zaledwie 70 osób. Niewiele, jak na największy prywatny statek świata. [Kat Hannaford/giz, HuffPo, CrunchGear, zdjęcie: HuffPo]

podobne treści

 • xitami

  Zdaje mi się, że Roman ma tą zabawkę już ze dwa lata.

 • Anonim

  Też bym był zadowolony jakbym miał takie cudo ;)

 • Anonim

  W sam raz na Mazury! Wreszcie godny następca omegi.

 • Dawid Krysiak

  tarcza laserowa wykrywająca obiektywy? Czy raczej: laser omiatający teren wokół siebie przez cały czas, który w przypadku zetknięcia się z okiem człowieka nie pozostaje bez efektów ubocznych dla tego ostatniego?

 • opawel1

  MIAŁ GO DOSTAĆ NA WAKACJE 2010. PRACOWAŁEM NA NIM. WIDZIAŁEM POCZĄTEK I KOŃCÓWKĘ BUDOWY .

 • dawid.dubanosow

  system obrony przeciwrakietowej ← proponuje jeszcze założyć wyrzutnię rakiet atomowych i działko przeciwlotnicze i można spać spokojnie :D