gadżetynews

Nowa wersja Google Glass w amerykańskim lombardzie?

Od czasu, gdy Google zdecydowało o wstrzymaniu sprzedaży Google Glass, nie mieliśmy wielu informacji na ich temat. Mountain View co prawda nie wycofało się całkowicie z tego pomysłu, ale zmienił się kierunek, w jakim zmierza projekt okularów AR Google, które mają być podobno oferowane partnerom biznesowym. Oficjalnie nic nie wiadomo na temat tej wersji urządzenia, ale trochę światła na tę sprawę rzucają okulary, które niedawno trafiły do lombardu w San Francisco.

Nie wiadomo w jaki sposób urządzenie, które jest najprawdopodobniej testowym egzemplarzem nowej edycji Google Glass, trafiło do lombardu. Przedstawiciele sieci lombardów A to Z Pawnbrokers potwierdzili, że trafiło właśnie do nich i można obecnie kupić je na ich aukcji w serwisie eBay, ale nie chcą, lub nie są w stanie potwierdzić, w jaki sposób do nich trafiło. Ale z naszego punktu widzenia jest to mniej istotne niż to, czego dzięki temu możemy się dowiedzieć o tym urządzeniu.

Na zdjęciach umieszczonych przez lombard w serwisie eBay widać, że urządzenie różni się od wcześniejszych wersji Google Glass. Przede wszystkim można je złożyć, mniej więcej tak, jak bardziej tradycyjne okulary. Na zdjęciach pojawiają się także nietypowe porty ładowania i transmisji danych, które przypominają raczej złącza wykorzystywanej przez Apple technologii MagSafe, a nie standardowe porty USB, w które były wyposażone wcześniejsze wersje Google Glass.

Niestety na zdjęciach nie widać wykorzystanych do budowy urządzenia podzespołów, a lombard nie rozwodzi się na ten temat na swojej aukcji. Jeśli jednak w rzeczywistości są to okulary Google Glass przeznaczone dla biznesu, to, jeśli wierzyć wcześniejszym plotkom, powinny one być wyposażone w większy wyświetlacz, diodę LED, która sygnalizuje nagrywanie wewnętrzną kamerą, bardziej energooszczędny procesor oraz wspierać WiFi działające w paśmie 5 GHz.

Zdjęcie: eBay/azpawnbroker

podobne treści