Wiadomość główna

Nowa polityka prywatności Google sprzeczna z prawem UE

Miało być pięknie, wyszło jak zwykle. W dzisiejszym wywiadzie radiowym dla BBC unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viviane Reding stwierdziła, że Komisja Europejska zbadała nową politykę prywatności Google, która okazała się być sprzeczna z prawem unijnym.

KE uznała, że nowe regulacje Google, które integrują dane z Google Web History z danymi z innych produktów przedsiębiorstwa z Mountain View, naruszają prawo do prywatności obywateli UE. Reding, naciskana by podała przykład w jaki sposób prawo do prywatności jest naruszane, odpowiedziała w ten sposób:

„Przy wielu okazjach. Najważniejszy jest fakt, że z nikim nie konsultowano się w tej sprawie, co stoi w sprzeczności z dobrymi praktykami przejrzystości. Ponadto nowa polityka prywatności dopuszcza przekazywanie danych prywatnych osób stronom trzecim. A na to użytkownicy nie wyrażali zgody.”

Ciekawe czy Google wycofa się ze swoich regulacji dotyczących prywatności, zmieni je jedynie dla mieszkańców Unii Europejskiej, czy postanowi dowodzić swoich racji przed unijnymi instytucjami.

[Reuters]

podobne treści