internetportale społecznościowe

Nowa odsłona Google+

Google+, serwis społecznościowy stworzony w Mountain View, nie odniósł do tej pory sukcesu na miarę Facebooka. W takiej sytuacji można się nawet zastanawiać, czy Google nie zrezygnuje z niego całkowicie. Tymczasem Mountain View postanowiło odświeżyć wygląd swojego serwisu społecznościowego.

Pomimo wielu lat starań, kierownictwo serwisu społecznościowego Google może tylko pomarzyć o liczbie aktywnych użytkowników, jaką może pochwalić się Facebook. Pomimo tego Google+ nie porzuca starań i wprowadza zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu swojej sieci społecznościowej, wszystko w duchu Material Design.

Nowa wersja Google+ jest teraz podzielona na pięć głównych sekcji, a duży nacisk położono na dwie funkcje – społeczności i kolekcje. Ułatwiono nawigację i dostęp do funkcji społecznościowych, jednocześnie Google postanowiło ukryć komunikator Hangouts.

Nowy wygląd Google+ jest dopiero testowany, a Mountain View czeka na opinie użytkowników na jego temat. Jeśli nie macie jeszcze dostępu do nowego wyglądu, możecie włączyć go sami przechodząc do Dziennika Aktywności i klikając na polu Szukaj. Strona powinna się przeładować już w nowej wersji.

podobne treści