biznesmobile

Nowa Nokia z pierwszym dystrybutorem w Polsce

Co prawda Nokia 6 przeznaczona jest na rynek Chiński, ale to nie znaczy, że przyszłe smartphone’y odrodzonej Nokii nie trafią do Polski. Zwłaszcza, że w naszym kraju pojawił się już oficjalny dystrybutor tej marki.

Została nim firma Ingram Micro Poland, która już wcześniej zajmowała się sprowadzaniem na polski rynek urządzeń Nokii, jak i produkowanych przez Microsoft Lumii. Ingram Micro Poland ma więc doświadczenie, ale nie jest powiedziane, że wkrótce nie przybędzie jej konkurencja na tym polu – firma nie została wyłącznym dystrybutorem urządzeń z logiem Nokia na obudowie, więc możliwe, że w przyszłości pojawią się kolejne firmy, które będą chciałby sprowadzać do Polski urządzenia produkowane przez HMD Global Oy.

Na pojawienie się w naszym kraju Nokii 6 nie ma co liczyć, ale już podczas tegorocznych targów Mobile World Congress mają być zaprezentowane kolejne urządzenia odrodzonej Nokii. Prawdopodobnie będzie to budżetowa Nokia 4, oraz Nokia 8, która ma powalczyć z najlepszymi urządzeniami na rynku.

Jest więc na co czekać, ale jeśli chodzi o same urządzenia oraz ich dostępność, to, poza pewnymi przeciekami, niewiele o nich wiadomo. Pozostaje się więc uzbroić w cierpliwość.

Zdjęcie: Flickr/Janitors

podobne treści