smartfony

Nowa Nokia dostrzeżona w bazie Geekbench

Microsoft już w maju pozbył się działu produkującego telefony, niebawem wygasają też jego prawa do posługiwania się marką Nokia. Prawo do posługiwania się nią zabezpieczył sobie zarejestrowany w Finlandii fundusz HMD Global Oy, który chce ponownie wprowadzić na rynek konsumencki urządzenia marki Nokia. A pierwsze z nich właśnie zostało dostrzeżone w benchmarku.

Urządzenie ukrywające się na razie pod nazwą Nokia D1C zostało 30 września kilka razie przetestowane za pomocą Geekbench. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że telefon ten wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Wiadomo też, że działa pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

Na tym dostępne informacje się niestety kończą. Pozostaje mieć nadzieję, że Nokia D1C zostanie niebawem przetestowana również w AnTuTu lub GFXBench, dzięki czemu dowiedzielibyśmy się więcej na jej temat.

Jeśli potwierdziłyby się wcześniejsze plotki, HMD Global chciałoby zaprezentować pierwsze urządzenia sygnowane logiem Nokii pod koniec tego roku, ewentualnie w pierwszym kwartale przyszłego.

Zdjęcie: Flickr/Cyberslayer

podobne treści