news

Nowa motywacja dla honorowych krwiodawców

Pracownicy Amerykańskiego Czerwonego Krzyża długo głowili się nad tym, jak skłonić młodzież do oddawania krwi. Skończyło się na ciekawym gratisie, który będzie rozdawany krwiodawcom z kampusów uniwersyteckich.

Alternatywa dla pięciu tabliczek czekolady to pendrive o pojemności 2 GB. Jego atrakcyjność polega na tym, że jest w kolorze krwi, a w środku wgrano filmik o tym, co potem dzieje się z pozyskaną krwią. To jeszcze nie wszystko – krwiodawcy uzyskają dostęp do specjalnej grupy na Facebooku.

Najbardziej podoba mi się to, że pendrive’y zostały oznaczone grupą krwi. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się taki sposób identyfikacji. [This Adjust Worked, The Die Line]

podobne treści

  • jakismail

    Grupę krwi można sobie nawet wytatuować i guzik z tego. Wszelkiej maści breloczki, opaski itp. wynalazki nie są żadnym dowodem dla służb medycznych.
    Jeśli będzie potrzeba przetoczenia krwi, to o ile nie mamy ‚papierowego’ dowodu (np. książeczka Honorowego Dawcy) lekarz pogotowia będzie musiał przeprowadzić test. Dopiero wtedy dostaniemy krew…

  • owatanka

    wole czekolade