news

Nowa jakość połączeń 3G i WiFi w Windowsie 8

Sieci bezprzewodowe w Windowsie 8 będą obsługiwane jak nigdy dotąd. Szybszy czas łączenia z siecią WiFi, łatwiejszy dostęp do sieci 3G, miernik danych i ograniczanie zużycia transferu – to tylko niektóre nowe funkcje w W8.

Koncept połączeń bezprzewodowych w Windowsie 8 musiał zostać zbudowany od nowa biorąc pod uwagę fakt,i iż ta wersja trafi także na urządzenia mobilne (np. tablety). Na początek jedna informacja na temat WiFi. Ogromną zmianą będzie szybkość łączenia z siecią po wybudzeniu ze stanu wstrzymania: zajmie to tylko nieco ponad sekundę.

Teraz: ogromne zmiany w 3G. Windows 8 poradzi sobie bez sterowników, programów i innych dodatków dołączanych do modemów 3G. Windows 8 sam połączy się z siecią, a także zacznie liczyć dane przez nas zużywane, aby uniknąć szoku na rachunku. W W8 będzie można włączyć nawet funkcję oszczędzania transferu, która np. wyłącza automatyczne aktualizacje przez Windows Update. W Menedżerze Zadań będzie również widać, która aplikacja zużywa najwięcej transferu – nowy Windows wszystko liczy. W momencie, kiedy znajdziemy się w zasięgu znanej sieci WiFi, łączność 3G zostanie automatycznie wyłączona.

W końcu! Idealny Windows jeśli chodzi o łączność. Byle do bety, która powinna pojawić się w lutym. [Windows 8 Blog]

podobne treści

  • lzielinski66

    Naprawdę, robi wrażenie. Nie mogę się doczekać zakupu tabletu z Windowsem 8 na pokładzie :)

  • duda.kamil

    Wszystko to co po prostu musi pojawić się w mobilnym urządzeniu :-) dobrze że MS zadbał o te opcje ;-)

  • win-fan

    Wielkie WOW nad czymś co konkurencja ma od dawna. M$ brawo że kolejny raz dostajecie olśnienia po zaspaniu :/