designnews

Nowa generacja kasków będzie wykonana z kartonu

Student wzornictwa Anirudha Surabhi uznał, że popularne polistyrenowe kaski wcale nie spełniają pokładanych oczekiwań. Pojawiają się coraz to nowe modele, ale różnią się raczej kolorami, nie skutecznością pochłaniania wstrząsów.

Kaski chronią głowę tylko w 16 procentach przypadków, więc dają złudne poczucie bezpieczeństwa. Polistyren nie pochłania wstrząsu, tylko rozkłada jego siłę na całą głowę. Przez ostatnie 20 lat poczyniono postępy w aerodynamice i stylistyce budowy kasków. Niestety, podczas jazdy po mieście, bezpieczeństwo jest ważniejsze od aerodynamiki.

Jest jakaś lepsza i wygodna alternatywa?

Surabhi zainteresował się trójwarstwowym kartonem używanym do pakowania cięższych ładunków, składającym się z falowanego kartonu między dwoma płaskimi warstwami. Projektant przekonuje, że kask z tego budulca pochłania cztery razy więcej mocy wstrząsu niż wersja plastikowa.

Bez obaw, kartonowy kask nie przemaka, ponieważ jest pokryty wodoodporną farbą akrylową. Najlepsze jednak jest to, że elastyczny budulec umożliwia łatwe dopasowanie nakrycia głowy do kształtu czaszki każdego cyklisty. Sukces rynkowy gwarantowany. [Wired]

podobne treści

  • Anonim

    to może zrobie sobie turban z papieru toaletowego? dopóki nie wprowadzą tego do produkcji bezpieczniej będzie jeżdzić z pudełkiem kartonowym na głowie… a na kończyny ochraniacze z wyprasek po jajkach – szacun na dzielni gwarantowany