aplikacjenewsWiadomość główna

Nowa aplikacja Facebook Camera mocno przypomina Instagram

Facebook zaskakuje – właśnie wypuścił nową, umożliwiającą dzielenie się zdjęciami aplikację Facebook Camera na iPhone’y i iPady. Co ciekawe, wygląda ona dość… znajomo.

Nasuwa się jedno pytanie – po kiego grzyba Facebook wydał właśnie miliard dolarów na Instagram, skoro jego nowe dzieło jest właściwie jego kopią? Po co budować od podstaw rzecz, która jest tak podobna do trzymanego w magazynie, gotowego produktu? Opisywana jako narzędzie do dzielenia się zdjęciami za pośrednictwem serwisu społecznościowego aplikacja Facebook Camera oferuje 15 specjalnych filtrów i kilka mało skomplikowanych opcji pozwalających na bazową edycję, a w tym np. przycinanie wybranych obrazów. Główną różnicą między obydwoma usługami jest fakt, że fotki z FC wędrują prosto na Facebook, a nie są dodawane na osobne, Instagramowe konto. No i coś fajnego – z pomocą Camery wreszcie będziemy mogli zuploadować więcej niż 1 zdjęcie za jednym zamachem.

Camera może być swego rodzaju początkiem pełnej integracji Facebooka z tego rodzaju funkcjami (dotyczącymi edycji zdjęć). Rzecznik Zuckerbergowskiego imperium oświadczył, że „widzi w niej elementy, które pewnego dnia mogą trafić do głównej aplikacji”. Poczekamy, zobaczymy. W sumie… nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, ani złego – po co się rozdrabniać?

Aplikację Facebok Camera można pobrać stąd, a jej przypadek rodzi dość zasadnicze pytanie. Czy Facebook kupił Instagram tylko po to, by go natychmiast uśmiercić? Na to wygląda.

[Facebook via Facebook Camera via New York Times]

podobne treści