newstablety

Notion Ink Adam pojawi się później przez problemy z procesorem Tegra 2?

Ledwie wspomnieliśmy o Notion Ink Adam, czyli tablecie działającym na systemie Android, a już okazuje się, że na jego premierę musimy poczekać dłużej, niż się spodziewano. Według informatora serwisu SlashGear, problemy z procesorem graficznym Tegra 2 firmy Nvidia zmusiły producenta do przesunięcia premiery na jesień.

Problem dotknął nie tylko tablet Adam, ale także ICD Ultra, Vega i tablet firmy Compal. Wszystkie miały pojawić się latem, a teraz ich premiery zostały przesunięte o dwa miesiące.

Według SlashGear, opóźnienia związane są głównie ze stabilnością procesorów Tegra nowej generacji. Sprawa okazuje się bardzo złożona – to kombinacja problemów technicznych związanych tak ze sprzętem, jak i oprogramowaniem. Producentom nie ułatwia też życia fakt, iż wciąż nie ma gotowej wersji Flasha 10.1 na system Android.

Jeśli informacja okaże się prawdziwa, będzie to wielka szkoda, bo póki co wiązaliśmy wielkie nadzieje z potencjałem procesorów Tegra. A im szybciej pojawi się konkurencja wśród tabletów, tym szybciej dostaniemy wybór, na który, jako klienci, zasługujemy. [SlashGear]

podobne treści

  • iti_iti

    Prima aprilis?? bo prawde mowiac nie chcialbym, ze to byla prawda.

  • bartekkem4321

    No szkoda a ja chciałem go dostać na dzień dziecka