gadżety

Normal: drukowane w 3D słuchawki dostosowane do uszu użytkownika

Słuchawki są jednym z tych urządzeń, z których korzystamy najczęściej, dlatego komfort użytkowania jest w ich przypadku bardzo ważny. Amerykański startup o nazwie Normal postanowił więc zadbać o użytkowników i oferuje im słuchawki dostosowane do ich uszu.

Projektowanie słuchawek Normal zaczyna się od pobrania odpowiedniej aplikacji (iOS lub Android), która przeprowadzi użytkownika przez proces dopasowywania kształtu słuchawek, który opracowywany jest na podstawie zdjęć naszych małżowin. Aplikacja pozwala także na wybranie koloru słuchawek czy długości kabla.

Zdobyte w ten sposób dane przesyłane są następnie do znajdującego się w Nowym Jorku zakładu Normal, w którym odpowiednie elementy mają zostać wydrukowane przy pomocy drukarek 3D, a następnie złożone w dopasowane do konkretnego użytkownika słuchawki douszne. Niestety taka przyjemność jest dosyć droga, ponieważ Normal liczy sobie za nią około 200 dolarów, a dodatkowo ich słuchawki dostępne są jedynie w przedsprzedaży. Pierwsze egzemplarze mają zostać wysłane do klientów za miesiąc.

podobne treści