news

Nokia zapowiada smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY

Wygląda na to, że Nokia wcale nie zamierza odpuszczać w walce o poszczególne nisze rynku urządzeń monilnych. Fińska firma zapowiedziała właśnie premierę nowego, nieznanego na razie smartfona z fizyczną klawiaturą QWERTY.

No, zapowiedź to chyba w tym wypadku odrobinę zbyt duże słowo. Póki co nie wiemy w zasadzie nic na temat nowego dzieła finów, poza tym, że rzeczywiście będzie wyposażone w uwielbianą przez wielu, fizyczną klawiaturę i że najprawdopodobniej będzie zamknięte w jaskrawożółtej obudowie z aluminium (?). Niemniej – to właściwie wszystkie konkrety w tej sprawie.

Na razie nie wiadomo także czy smartfon będzie kolejnym przedstawicielem flagowej serii Lumia, czy też raczej rozszerzy flotę słuchawek z nieco mniej promowanej, ale, zdaje się, bardziej dochodowej rodziny Asha. Jeśli dołączy do tej drugiej – będzie zapewne względnie tanim, low-endowym smartfonem z Nokia OS na pokładzie, którego głównym celem będzie podbicie rynków w krajach „rozwijających się” (a więc także w Polsce).

Więcej szczegółów na ten temat poznamy w środę o 8:00 rano naszego czasu, na kiedy to zaplanowano oficjalną, huczną prezentację nowego cacka Nokii. Czekamy z niecierpliwością.

Jak obstawiacie? Co to będzie?

podobne treści