newssmartfony

Nokia z rekordową ilością aparatów na renderach

Wygląda na to, że przyszły rok może upłynąć nam pod znakiem producentów ścigających się na ilość obiektywów, które można zmieścić w jednym smartphone’ie. W tej kategorii na prowadzenie wysuwa się Nokia, która chce podbić rynek z urządzeniem wyposażonym w ich aż pięć.

Mowa o Nokii 9, przygotowywanym przez HMD Global flagowcu, który, jak na razie, wyprzedza konkurencje pod względem ilości zamontowanych w nim obiektywów. Urządzenie ma ich mieć aż pięć, a wiedzieliśmy o tym już we wrześniu, kiedy to takie przecieki można było znaleźć na jednym z chińskich forów. Wtedy był to jednak jeszcze prototyp, a jego wygląd mógł się zmienić. Teraz jednak, zamiast niewyraźnego zdjęcia, możemy Nokię 9 obejrzeć sobie na renderach przygotowanych na podstawie schematów fabrycznych, do których dotarł OnLeaks.

Widać na nich wyraźnie, że urządzenie będzie miało zamontowanych aż pięć obiektywów, a geometryczny kształt tworzony przez nie na tylnej obudowie uzupełniony będzie diodą LED oraz, najprawdopodobniej, czujnikiem odległości. Nokia 9 będzie więc z pewnością potężnym narzędziem pozwalającym na wykonywanie bardzo interesujących ujęć.

Na renderach brakuje dwóch elementów. Pierwszym z nich jest gniazdo mini-jack, więc użytkownicy będą musieli przestawić się na korzystanie ze słuchawek Bluetooth, albo skorzystać ze złącza USB Type-C. Ponadto nie widać na nich czytnika linii papilarnych, co sugeruje, że powinniśmy spodziewać się go na ekranie. Same ekran ma mieć przekątną około 6 cali, a nad nim umieszczona będzie mała kamerka do selfie.

Niestety na tyle obiektywów w jednym urządzeniu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Nokia 9 zadebiutuje bowiem dopiero w przyszłym roku, najprawdopodobniej w lutym, podczas targów MWC 2019.

podobne treści