smartfonyWiadomość główna

Nokia z Androidem już w tym miesiącu?

Nokia z Androidem? Jeszcze nie tak dawno temu wydawało się to być niemożliwe. Czasy się jednak zmieniają, zmieniają się też właściciele Nokii. Jak donosi The Wall Street Journal, premiera Nokii Normandy będzie miała miejsce już w tym miesiącu.

Źródła amerykańskiego dziennika twierdzą, że Finowie chcą zaprezentować swój telefon oparty na Androidzie jeszcze przed zakończeniem przejęcia Nokii przez Microsoft. Najbliższą okazją do tego będą targi Mobile World Congress, które rozpoczynają się w poniedziałek 24 lutego.

Już pierwszego dnia hiszpańskich targów ma odbyć się konferencja prasowa Nokii, podczas których fiński producent najprawdopodobniej przedstawi publiczności działającą pod kontrolą Androida Nokię Normandy. Jeśli plotki się potwierdzą, Nokia Normandy trafi do sprzedaży pod nazwą Nokia X.

Nokia X nie będzie miała łatwego życia. Co prawda urządzenie będzie działało pod kontrolą Androida, ale Nokia nie zacieśniać relacji z Google i postanowiła pójść drogą wytyczoną przez Amazon – fiński Android jest więc dość mocno zmodyfikowany, według plotek nie korzysta też domyślnie z Google Play i aplikacji przygotowanych przez Google. Dlatego Nokia prawdopodobnie będzie chciała stworzyć własny sklep z aplikacjami, ale nie wiadomo czy uda się im zainteresować nim wystarczająco dużą liczbę deweloperów. Nie wiadomo też, czy Microsoft nie dojdzie do wniosku, że skoro już ma Windows Phone, to nie będzie wspierać rozwoju konkurencyjnych platform. W życiu Nokii X jest więc, jak widać, sporo niewiadomych.

Wiemy natomiast, że Nokia X celować będzie raczej w niższy segment rynku, ponieważ wyposażona zostanie jedynie w 4GB pamięci wewnętrznej i 512 MB pamięci RAM. Na podstawie wcześniejszych wycieków można też wnioskować, że przygotowano już wersje aplikacji Skype, Twitter, Vine i Facebook, które będą działały w Androidzie zmodyfikowanym przez Nokię.

Zdjęcie: Twitter/@evleaks

podobne treści