news

Nokia z Androidem jeszcze w tym roku?

Czasy, w których to Nokia wyznaczała trendy na rynku, minęły dawno temu. Wzrost zainteresowania iOSem oraz Androidem oznaczał dla fińskiej firmy poważne kłopoty finansowe, które skończyły się przejęciem działu mobilnego firmy przez Microsoft. Ale niedawno konsorcjum HMD Global odkupiło fińską markę i zamierza wprowadzić ją ponownie na rynek konsumencki. Możliwe, że już w tym roku.

Jak donosi portal NokiaPowerUser, który powołuje się na anonimowych informatorów zaznajomionych podobno ze sprawą, już niebawem marka Nokia, za sprawą dwóch smartphone’ów z wyższej półki, ma ponownie trafić do sklepów.

O samych urządzeniach wiadomo na razie niewiele, poza tym, że oba mają pracować pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z ekranem domowym Z Launcher autorstwa Nokii. Jeśli wierzyć plotkom, zostaną one wyposażone w wyświetlacze QHD o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli i przekątnych 5,2 oraz 5,5 cala. Urządzenia mają ponadto być do pewnego stopnia wodoodporne i dodatkowo wyposażone w czytniki linii papilarnych oraz bardzo dobre aparaty.

Według doniesień anonimowych źródeł firma planuje zaprezentować je już pod koniec tego roku, ewentualnie w pierwszym kwartale przyszłego.

Zdjęcie: Flickr/Cyberslayer

podobne treści