smartfony

Nokia X2: Microsoft zapowiada kolejną odsłonę serii tanich urządzeń z Androidem

Wygląda na to, że romans Nokii z Androidem jest całkiem na rękę Microsoftowi. Firma zapowiedziała właśnie Nokię X2, następcę pierwszego urządzenia Nokii działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Google.

Smartphone’a Nokia X charakteryzował się tym, że był urządzeniem kolorowym i tanim. A przy okazji był pierwszym urządzeniem zbudowanym przez Nokię, które działało pod kontrolą Androida. Co prawda interface zmodyfikowanego przez Finów Androida wyglądem przypominał bardziej Windows Phone, ale jednak był to Android. Teraz Microsoft zapowiedział Nokię X2, urządzenie, które ma kontynuować serię tanich, androidowych smartphone’ów obsługujących dwie karty SIM.

Nokia X2 zostanie wyposażona w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Urządzenie wyposażone zostanie w 4 GB pamięci wewnętrznej, które będzie można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o dodatkowe 32 GB. W zestawie z urządzeniem Microsoft oferować będzie także 15 GB darmowej przestrzeni na OneDrive.

Urządzenie wyposażona będzie w wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800 na 400 pikseli. Microsoft zdecydował się ponadto na zastosowanie w Nokii X2 kamery głównej 5 megapikseli i dodatkowej kamery do prowadzenia wideorozmów. Smartphone posiadać będzie baterię o pojemności 1800 mAh, a jego wymiary wynosić będą 121,7 na 68,3 na 11,1 milimetra. Całość będzie ważyła 150 gramów.

Specyfikacja nie wygląda więc imponująco, ale nie należy zapominać o tym, że Nokia X to przede wszystkim seria tanich urządzeń. W tym kontekście miłym zaskoczeniem jest to, że Microsoft zamierza już od lipca sprzedawać kolorową Nokię X2 za 99 euro.

podobne treści