news

Nokia wyłącza usługę, o której i tak mało kto słyszał

W niecałe trzy lata od wystartowania, Nokia zamyka w wielu krajach na całym świecie swoją odpowiedź na iTunes Apple’a – portal Ovi Music Unlimited.

Portal Ovi Muzyka, mający na wyłączność w swojej kolekcji taki hit jak „KULT MTV UNPLUGGED” cały czas jest dostępny dla użytkowników z Polski, jednak nie jest pewne, czy nie podzieli on losu swoich odpowiedników ze Stanach Zjednoczonych (gdzie usługa na dobrą sprawę nawet nie wystartowała), czy Chin, Indii (tam Nokia sprzedała najwięcej telefonów), Brazylii czy Turcji, gdzie będzie ona działać jeszcze przez 12 miesięcy.

Powodem, dla którego Nokia zgasi światło w swoich sklepach z muzyką jest przede wszystkim przypisanie każdego utworu do jednej sztuki telefonu. Powoli iTunes staje się monopolistą. [Reuters]

podobne treści

 • s

  to samo zrobili N-Gage2.0

 • nokla

  klątwa nokii

 • Anonim

  żadna klątwa tylko DEBILIZM, OVI w ogóle nie było konkurencyjne, próbowali kosić kasę jak apple jednak zapomnieli że mają zupełnie innych klientów. target apple to fanboye i banda burżujów których stać na do niczego niepotrzebne aplikacje za dolara. Nokia celuje do „wszystkich”, a wszystkich nie stać na muzę i soft z setką ograniczeń w takich cenach, zwłaszcza w sytuacji kiedy wszystko można ściągnąć z neta za free.

 • newwalk

  Od dawna muzyka w Ovi nie jest chroniona już. Więc można ją zapisywać na wielu urządzeniach. Bzdura, a nie news.

 • Mat.pruchnik

  Kindof – człowieka stać na nokie za 1.5 tysiąca a nie stać na ściągnięcie aplikacji za dolara czy mp3 jak sie nie mylę z ovi store za 99gr ?