gadżety

Nokia wprowadza bezprzewodowe ładowarki dla Lumii z Windows Phone 8

Nokia wprowadziła na polski rynek trzy nowe gadżety, które ułatwią życie właścicielom najnowszych smartfonów należących do rodziny Lumiowskich.

Nokia przedstawia serię akcesoriów do bezprzewodowego ładowania: poduszkę Fatboy Regarcharable Pillow, podstawkę DT-900 oraz stację dokującą DT-910 (na zdjęciu obok wraz z Lumią 820). Wystarczy umieścić smartfon na akcesorium i patrzeć, jak nasz smartfon odżywa. Produkty te przekazują energię dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej umożliwiając bezprzewodowe ładowanie telefonów wszystkich marek zgodnych ze standardem Qi.

Nokia DT-900 jest „prostą” podstawką z minimalistycznym wzornictwem i solidnym wykonaniem znanym z pozostałych produktów Nokii. Specjalna dioda LED wskazuje tryb ładowania. Ładowarka jest dostępna w kolorach: czarnym, białym, czerwonym, żółtym i niebieskim, ma wymiary 12 x 6 x 11 cm, waży 93 gramy i kosztuje 200 złotych.

Niemal półtora raza droższa, za to kojarząca się z jedną z ulubionych czynności, jest ładowarka Fatboy Regarcharable Pillow (poniżej z Lumią 920). Urządzenie znane również jako DT-910 stanowi ciekawą alternatywę dla nudnych podstawek i innych stacji dokujących. Wyceniony na 280 złotych gadżet dostępny jest w kolorze czarnym, białym, czerwonym, żółtym i niebieskim. Poduszka jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami w standardzie ładowania indukcyjnego Qi.

Ostatnia bezprzewodowa ładowarka została oznaczona kodem DT-910. Umożliwia ona bezprzewodowe ładowanie Lumii 920 i 820 w pozycji pionowej, co powinno ułatwić pisanie wiadomości SMS, sprawdzenie poczty lub nieodebranych połączeń. Nokia DT-910 współpracuje z aplikacją Nokia Accessories, która umożliwia sterowanie telefonem przy połączeniach Near Field Communication. Ekran ładowanego telefonu jest cały czas widoczny, a użytkownicy mają możliwość zaprogramowania aplikacji w telefonie, które uruchomią się w momencie umieszczenia aparatu w stacji dokującej, na przykład Skype lub map Here.

Która z ładowarek najbardziej przypadła Wam do gustu?

podobne treści