news

Nokia widzi system Windows Phone 7 na swoich smartfonach

Z informacji, do których dotarł Businessweek wynika, że Nokia ogłosi jeszcze w tym tygodniu współpracę z Microsoftem, która to zaowocuje seryjną instalacją systemu Windows Phone 7 na smartfonach Finów. Co na to fani MeeGo?

Chęć znalezienia innego niż własny dostawcy systemu operacyjnego można było wywnioskować po przeczytaniu notatki szefa Nokii, Stephena Elopa. Według tygodnika rozmawiał on również z głównodowodzącym Google, lecz nie udało mu się dojść do porozumienia ze Schmidtem na temat wdrożenia Androida do smartfonów Finów.

Co zrobią fani Meego, systemu z którym Nokia miała zawojować światowe rynki smartfonów, gdy okaże się, że informacje podane przez Businessweek są prawdziwe? Tego dowiemy się najprawdopodobniej już jutro. [Businessweek]

podobne treści

 • dawid.dubanosow

  o żal co Schmidt odwala? Powaliło go czy co?! o.O To teraz jest koniec MeeGo, bo to Linux, a M$ ma klapki na oczach i rękoma i nogami broni się konkurencji ze strony Linuksa, wiec bd kazało na 100% zakończyć prace nad MeeGo w zamian za pozwolenie na Win& na Nokie… Ehhh…

 • meeg900

  Caly czas liczylem na Meego… testowalem nawet wersje 1.1 na Noki N900 a teraz taka informacja…. :/

 • ravyr

  żal.pl nie ma to jak pakować się w relacje z dostawcami zamkniętych rozwiązań. Goodbye, Nokia…

 • pawlakpl21

  Istnieje jeszcze możliwość bady na telefonach Nokii

 • d1554573r

  Dajcie spokój, nokia powinna już dawno sobie odpuścić rozwijanie włąsnego systemu…

  Generalnie zmiana flagowego OSa dla ich smartfonów to dla nich być albo nie byc. Steeve Wozniak trafnie ich podsumował ostatnio “the brand from a previous generation.”

 • cos

  piekło zamarzło… ;]

 • michmatusz

  no nie, ale mi się humor poprawił. normalnie się w majtki posiusiałem. Nokia i WP7!!! hahahaahhahahahahahaahaha
  Z Androidem to oczywiście żart dla tych co nie załapali. Nokia jest zbyt dumna, żeby spróbować Androida, nie dajcie się zwieść, że były jakiekolwiek rozmowy. Oni wolą wesprzeć „nowy” system, żeby pokazać, że ich telefony coś wniosą. No to… żegnajcie! A szkoda, nie tak źle wspominam mój przenośny komputerek, N95. :)

 • Anonim

  no i bardzo dobrze. sam zastanawiałem się nad N8 wydaje się lepsza od htc desire hd
  ale symbian… miałem 3 komunikatory, n70 z symbianem i dziękuje.
  „nieźle wspominam przenośny komputerek n95” – ty chyba żartujesz ? może miałeś NOKLE – tyle podrób było… symbian był gównem i nim zostanie… i tylko ten system zablokował nokie w epoce gry „w węża”.
  uwierz ludzie pamiętają – nie bierz gówna do ręki …