krótka piłkanewssmartfony

Nokia udostępnia aktualizację „Lumia Black” (do pobrania także w Polsce)

 

Aż chciałoby się powiedzieć – nareszcie! Po kilku tygodniach niezbyt nerwowego oczekiwania posiadacze smartfonów Nokii z Windowsem Phone 8 w końcu doczekali się globalnej premiery aktualizacji „Lumia Black”.

Początkowo – update otrzymają słuchawki Lumia 925 (w Polsce na razie tylko w Orange) i Lumia 1020 (polski T-Mobile). Właściciele pozostałych smartfonów, tj. Lumii 520, Lumii 620, Lumii 625, Lumii 720, Lumii 820 oraz Lumii 920 niestety będą musieli uzbroić się w odrobinę cierpliwości, która prawdopodobnie zostanie wynagrodzona w przeciągu paru najbliższych tygodni (duże znaczenie będzie miało też tempo w jakim lokalni operatorzy uwiną się z przygotowaniem aktualizacji).

Do najważniejszych z nowości, które znajdują się w paczce z updatem z pewnością zaliczyć funkcję Foldery (możliwość grupowania ikon na ekranie startowym w foldery), nieco bogatszy ekran blokady Glance Screen 2.0, a także umożliwiającą zaawansowane zabawy z aparatem aplikację Nokia Camera. Całość zmian możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Dajcie znać czy aktualizacja dotarła już na pokłady waszych smartfonów.

Źródło: Engadget.com

podobne treści