krótka piłkanewssprzęt

Nokia Treasure Tag, czyli fiński sposób na odnajdywanie zgubionych kluczy lub smartfona

Nokia dba o zapominalskich. Znana i lubiana, fińska firma zaprezentowała dziś światu kostkę Treasure Tag, czyli urządzenie umożliwiające łatwe zlokalizowanie zawieruszonych kluczy bądź innego rodzaju przedmiotów.

Po raz pierwszy o nietypowym breloku usłyszeliśmy już w lipcu zeszłego roku, kiedy to do mediów wyciekły pierwsze rysunki ujawniające design prototypowego wariantu kostki. Co ciekawe, wygląda na to, że od tamtego czasu projekt nie uległ w zasadzie żadnym przekształceniom. Działanie urządzenia, które możecie zobaczyć na zdjęciu powyżej, polega więc na przesyłaniu informacji o jego aktualnej pozycji do odpowiednio zintegrowanego smartfona lub tabletu. Wszystko odbywa się za pośrednictwem modułów Bluetooth i NFC, a także specjalnej, dedykowanej aplikacji dla słuchawek z serii Lumia.

Według  wczesnych deklaracji Nokii, bateria kostki utrzyma ją przy życiu przez około sześć miesięcy od momentu zakupu urządzenia. Po upływie tego czasu użytkownik będzie musiał jednak dokonać wymiany akumulatora. Breloczek ukaże się na rynku w czterech wariantach kolorystycznych (białym, żółtym czarnym oraz cyjanowym) i będzie dostępny do nabycia za kwotę oscylującą w granicach 30 dolarów.

Zgodnie z pierwszymi informacjami z obozu Finów, w sieci powinny pojawić się pierwsze, dedykowane kostce aplikacje dla urządzeń z Androidem i iOS.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści