newssmartfony

Nokia podała datę premiery nowego urządzenia z serii Lumia

Nokia nie lubi marnować czasu. Wygląda na to, że fińska firma nie lubi schodzić z ust ogółu branży technologicznej i już dziś zapowiedziała specjalny event, na którym najprawdopodobniej pokaże światu nowy, flagowy smartfon z popularnej serii Lumia.

Najświeższe doniesienia – pochodzące wprost z oficjalnego Twittera firmy – w pełni pokrywają się z informacjami dobrze poinformowanego plotkarza o pseudonimie evleaks, który powiadomił dziś, że premiera nowego flagowca Nokii została przesunięta z końca września na 22 października tego roku. Biorąc pod uwagę sprawdzalność spekulacji evleaksa – wygląda na to, że prezentacja nowej Lumii 1520 rzeczywiście odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

Zgodnie z pozostałymi doniesieniami na temat nowego cacka Nokii – urządzenie zostanie wyposażone w duży, około 6-calowy wyświetlacz Full HD, świetną, 20-megapikselową kamerę z optyką PureView oraz potężny, czterordzeniowy procesor Qualcommu: Snapdragon 800. Całość będzie rzecz jasna pracować pod kontrolą najnowszej odsłony sławetnego Windowsa Phone Microsoftu.

Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie.

Źródło: Engadget.com

podobne treści