smartfonyWiadomość główna

Nokia: nowe smartphone’y w listopadzie?

Podczas swojej ostatniej prezentacji Nokia ujawniła bardzo dużo szczegółów na temat swojej ostatniej próby zawojowania rynku smartphone’ów z wyższej półki. Nie podała jednak cen ani daty, od której będzie można kupić Lumię 920 i Lumię 820.

Ostatecznych cen nadal nie znamy, jednak pojawiają się pierwsze informacje na temat dostępności nowych smartphone’ów Nokii. Zgodnie z tym co twierdzą anonimowi przedstawiciele europejskich operatorów komórkowych najnowsze fińskie słuchawki trafią pojawią się w sklepach w listopadzie.

Co ciekawe, przedstawiciel jednego ze wschodnioeuropejskich operatorów (czyżby Polska? Co prawda nie jesteśmy Europą Wschodnią ale wszystkiego można się spodziewać jeśli informacja redagowana jest w Londynie), powiedział Agencji Reutera, że jego sieć zacznie sprzedawać Nokię Lumia 920 w drugiej połowie listopada. Dodał jeszcze, że w większych krajach będzie ona dostępna trochę wcześniej.

Nokia ewidentnie ma nadzieję, że uda się jej załapać na przedświąteczny szał zakupów, jednak przedstawiciele operatorów komórkowych nie są już tak optymistyczni. Przede wszystkim wytykają Nokii wspomniany kilka akapitów wyżej brak konkretnych informacji na temat dostępności nowych urządzeń i relatywnie długi czas pomiędzy oficjalną premierą urządzeń a wprowadzeniem ich na rynek:

„Problemem jest fakt, że Nokia sama czasowo zniszczyła rynek swoich własnych telefonów. Nikt nie kupi telefonów ze starym Windows Phone więc do czasu pojawienia się nowych Lumii, rynek jest całkowicie martwy.” Nie pomoże nawet ogłoszona wczoraj obniżka cen starszych modeli.

[Reuters]

podobne treści