newssmartfony

Nokia N9 z Symbianem?

Nowe telefony z wysuwaną klawiaturą QWERTY pojawiają się coraz rzadziej. Pewnie to wina ekranów dotykowych, a może tego, że są nieco obciachowe? Pochodzące z przecieku nagranie nowej Nokii N9 zastanawia nie tylko z powodu tego nienowego rozwiązania.

Działa na Symbianie, co dziwi i niepokoi. Niedawno usłyszeliśmy, że Nokia będzie teraz produkować smartphony z systemem MeeGo. Być może telefon na filmie to prototyp, więc nie wgrano do niego jeszcze najnowszego oprogramowania. Albo MeeGo zobaczymy dopiero w kolejnym modelu? Skłaniam się ku pierwszej wersji. Prototyp wygląda jak model z rodziny N-series, która miała otrzymać MeeGo.

Jeśli to następca N8, powinien mieć aparat przynajmniej 12 MP, nagrywać wideo 720p i być wyposażony w ekran dotykowy typu capacitive. Na filmie można też zobaczyć port mini HDMI. Tylko ta klawiatura nieco nie pasuje do całości. [Kat Hannaford/giz, Negri Electronics, BGR]


podobne treści

  • neoqueto

    Spodziewam się ekranu o rozdzielczości nie większej, niż QVGA (320×240), bo przecież dużego ekranu nie można kupić i zainstalować w komórce, prawda?