newssmartfony

Nokia N9 z 4-calowym ekranem

Na nowy model z serii N musieliśmy trochę poczekać, więc dobrze wiedzieć, że będzie miał porządną wysuwaną klawiaturę oraz aparat 8 MP. Nawet, jeśli na razie wydaje się, że komórka działa na Symbianie.

Wyświetlacz dotykowy N9 typu capacitive ma aż 4 cale, rozdzielczość 640 x 360 i funkcję mulitouch. Nowa Nokia ma z tyłu aparat 8 MP z podwójna lampą LED, a z przodu kamerę, także z LED. Na zdjęciu widać także port mini HDMI. Techno Buffalo podaje, że ekran to kolejny wyświetlacz typu nHD, znany z modeli 5800 XpressMusic oraz N97.

Jak pisaliśmy, jest mało prawdopodobne, by N9 działał na Symbianie, ponieważ Nokia miała zrezygnować z jego wykorzystania. Telefon pojawi się raczej z systemem MeeGo, owocem współpracy Nokii z Intelem. [Kat Hannaford/giz, Techo Buffalo]

Again, the Nokia N9 Slips Out to Show Off its 4" Screen and 8MP Camera


podobne treści

  • Mateusz Rodak

    ciekawe, że ten hardware jest taki elastyczny że widzieliśmy demo tego telefonu już jakiś czas temu z hasającym Symbianem 3 i teraz nagle by miał się przestawić od tak na MeeGo. Ten telefon albo wyjdzie z symbianem, albo jego łeb został już ukręcony i praca nad nim nie będzie kontynuowana (jeśli nNokia faktycznie chce zaprzestać używania symbiana)

  • ph33r

    to nie jest telefon z serii N, przyjrzyjcie się uważnie co jest na nim napisane…

  • Mateusz Rodak

    Tak, na prototypach N8 też było C0.