aplikacjekrótka piłkanews

Nokia MixRadio odrywa się od Microsoftu

Reorganizacja struktur giganta z Redmond nie będzie dotyczyć wyłącznie działów związanych z produkcją flagowych urządzeń mobilnych Nokii. Wszystko wskazuje na to, że pewnych istotnych zmian w funkcjonowaniu doczeka się także serwis muzyczny MixRadio, którego szefowie mają zamiar przeobrazić go wkrótce w osobny, całkowicie niezależny produkt.

Nokia MixRadio – znana niegdyś pod nazwą Nokia Music – to usługa przypominająca nieco swym kształtem serwisy w rodzaju należącego już do Apple, Beats Music Dr Dre. Jak wskazuje na to sama jej nazwa, jej działanie koncentruje się rzecz jasna wokół odtwarzania różnego rodzaju muzyki skatalogowanej m.in. w tak zwanych „miksach” tematycznych odpowiadających gustowi użytkownika aplikacji. Tym samym różni się nieco od programów w rodzaju Pandory czy Spotify umożliwiających wybieranie konkretnych, pojedynczych utworów, które można bez problemu organizować w listy wedle własnego uznania.

O planach odseparowania się od Microsoftu, w wywiadzie dla Guardiana opowiedział sam szef MixRadio, Jyrki Rosenberg:

Spotkaliśmy się w ostatnich tygodniach z potencjalnym inwestorami z całego świata. Odnotowaliśmy silne zainteresowanie z ich strony zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie czy Azji i wciąż pozostajemy otwarci na ewentualne oferty.

Jeżeli aplikacja faktycznie uniezależni się od giganta z Redmond i zostanie wydana w wersjach dedykowanych urządzeniom z Androidem i iOS, stanie się tym samym pierwszą usługą tego typu, która trafi na te platformy będąc początkowo tworem zarezerwowanym wyłącznie dla gadżetów z Windowsem Phone. Tak czy inaczej, na dziś wydaje się raczej wątpliwe, aby mogła ona stać się prawdziwym hitem wśród całkiem licznych już serwisów tego typu – no, chyba, że zapowiadane wejście na drogę niezależności zostanie podparte naprawdę solidną kampanią promocyjną. Zobaczymy czy będzie ona w ogóle w zasięgu potencjalnych inwestorów MixRadio.

Źródło: SlashGear.com

 

podobne treści