news

Nokia Maps domyślnymi mapami Windowsa Phone 8 Apollo?

Zwykle dość o nich cicho, ale kiedy już się rozkręcą… O mapach mówi się chyba ostatnio więcej niż o wyświetlających je urządzeniach. Najpierw to Google zaprezentowało nam swoje mapy nowej generacji, a dwa dni temu Apple potwierdziło doniesienia o tym, że w iOS-ie 6 zabraknie miejsca dla Google Maps, które zostaną wypchnięte przez autorską usługę giganta z Cupertino. Microsoft postanowił dolać trochę oliwy do ognia i według najświeższych informacji zastąpi Binga mapami Nokii we wszystkich telefonach z Windowsem Phone 8 na pokładzie. Super.

Zgodnie z doniesieniami WP Central, 3D Nokia Maps będą po prostu domyślną aplikacją mapową każdego Windows Phone’a. Oznacza to, że posiadacze smartfonów pracujących pod kontrolą Microsoftowego OS-u będą mogli korzystać (w dużej mierze offline) między innymi z bezpłatnej nawigacji 3D i informacji o korkach lub rozkładach jazdy komunikacji miejskiej (swoją drogą w wielu miejscach dokładniejszych od tych oferowanych przez Google).

Czy wystarczy to aby Windows Phone stał się godnym, pełnoprawnym rywalem iOS lub Androida? W pojedynkę – na pewno nie. A co przyniesie przyszłość? W ciągu najbliższych tygodni powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat (oby innowacyjnych) funkcji Windowsa Phone 8 Apollo – 20 czerwca rozpoczyna się bowiem konferencja Windows Phone Developer Summit, która przyniesie nam kilka odpowiedzi na parę najbardziej palących pytań. Chyba. Cóż, pozostało nam trochę zaczekać.

[WP Central via Verge]

 

podobne treści