newssmartfonyWiadomość główna

Nokia Lumia 920

Na połączonej konferencji prasowej Nokii i Microsoftu pokazano przed chwilą nową Nokię Lumia 920 – flagowy telefon Windows Phone 8.

Jak na razie potwierdzają się wcześniejsze plotki. Nowa Nokia wyposażona jest w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktowany 1,5 GHz, ekran o przekątnej 4,5 cala i rozdzielczości 1280×768 oraz baterię o pojemności 2000 mAh ładowaną bezprzewodowo.Urządzenie wspiera także technologię NFC.

Nokia nazywa ekran nowego telefonu „Pure Motion HD+”, co jest chyba raczej chwytem marketingowym a’la „Retina”, ale trzeba przyznać, że w jednym udało się Nokii przebić wszystkich konkurentów. Dotykowy ekran Nokii Lumia 920 odpowiada nie tylko na place – można obsługiwać go także w rękawiczkach!

Sporo uwagi Nokia poświęciła także aparatowi zainstalowanemu w nowym smartphonie. Nie jest to co prawda 41 megapikseli jakie znamy z Nokii 808 PureView, ale 8,7 megapiksela również robi wrażenie. Zwłaszcza, że okazuje się, że PureView to nie tylko supersampling znany z tamtego urządzenia ale całkowicie nowe podejście do jakości zdjęć ze smartphone’ów. W przypadku Nokii Lumia objawia się ono specjalnym systemem stabilizacji obrazu. Stabilizacja w wykonaniu Nokii nie ogranicza się tylko do algorytmów cyfrowej obróbki obrazu – Finowie obudowali swój aparat całym systemem stabilizujących sprężyn. Poprawiono także aplikację do robienia zdjęć i dodano możliwość nagrywania filmów 1080p i tworzenia gifów.

W każdym nowym urządzeniu zainstalowane będą także darmowe aplikacje takie jak nawigacja Nokia Drive, mapy wgrane na dysk czy interesująca aplikacja AR o nazwie City Lens.

podobne treści