newssmartfony

Nokia Lumia 900 w Europie dopiero w połowie maja?

To ci dopiero wiadomość. Okazuje się, że olbrzymi popyt na smartfony Nokia Lumia 900 w USA może doprowadzić do opóźnienia planowanej na najbliższe dni, europejskiej premiery tej bazującej na najnowszej wersji Windows Phone OS słuchawki.

Jak poinformował na swoich łamach brytyjski portal V3, przywołując wypowiedź rzecznika Nokii: „przytłaczający popyt na Nokię Lumię 900 w AT&T wywołał, niestety, swego rodzaju efekt uboczny wpływający na dostępność smartfonu w Wielkiej Brytanii”. Przypomnijmy, że początkowo mówiło się o 27 kwietnia jako o dniu premiery Lumii 900 na Starym Kontynencie. Dziś, bardziej prawdopodobne wydaje się, że zadebiutuje ona w Europie dopiero w połowie (14) maja. Czy rzeczywiście z powodu wyczerpania przez amerykanów zapasów najnowszego z Windows Phone’ów? Nokia – wbrew przytoczonym wyżej słowom rzecznika – utrzymuje, że… nie.

Fińska firma, prostując opublikowane na łamach portalu informacje, broni się twierdząc, że wcale nie zapowiadała, iż słuchawka ukaże się na europejskim rynku 27 kwietnia, a – bardziej ogólnie – w drugim kwartale tego roku. Nie ma więc czego roztrząsać, bowiem, jej zdaniem… wszystko się zgadza i idzie zgodnie z przyjętym planem. Trudno, mimo ogólnego zamieszania, z tym polemizować. Ocenę tego, kto mówi prawdę, zostawiamy jednak wam.

Bez względu na werdykt – Nokia Lumia 900 raczej nie zawita do Europy przed 14 maja.

[v3, slashgear]

podobne treści