newstablety

Nokia jednak pracuje nad tabletem z Windowsem RT?

Co prawda Acer stwierdził ostatnio, że najprawdopodobniej wycofa się produkcji tabletów z Windowsem RT, ale od czego Microsoft ma Nokię? Według niepotwierdzonych informacji, fińska firma ma już we wrześniu zaprezentować tablet z systemem operacyjnym Microsoftu.

Specjalna prezentacja, o której Nokia nie poinformowała jeszcze oficjalnie, ma odbyć się 26 września w Nowym Yorku. Według plotek, tablet, któremu nadano kryptonim Vanquish, ma zostać być wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800, wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala, 2 lub 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci. Tablet Nokii ma ponadto wspierać technologię LTE.

Zdjęcia tabletu Vanquish, który przypomina trochę tablet anulowany podobno przez Nokię miesiąc temu, pojawiły się dziś na chińskiej stronie Digiwo. Anulowany tablet Nokii miał być wyposażony w procesor Nvidii, możliwe więc, że Nokia zdecydowała się po prostu zmienić trochę architekturę swojego wcześniejszego projektu. Oczywiście zakładając, że dzisiejsze plotki potwierdzą się we wrześniu.

podobne treści