tabletyWiadomości promowane

Nokia jednak myśli o tablecie z Windowsem?

Spekulacje na temat tabletu Nokii opartego na Windowsie krążą już od dłuższego czasu. W najnowszym wywiadzie dla australijskiego Financial Review Stephen Elop, CEO Nokii, dał im kolejną pożywkę.

Na Antypodach Elop stwierdził między innymi, że Nokia planuje „poszerzyć swoje portfolio”, a tablety są urządzeniami, którym fińska firma przygląda się „bardzo uważnie”. Niby nic, a wystarczyło, by po raz kolejny serwisy technologiczne zaczęły spekulować na temat możliwości pojawienia się tabletów Nokii wykorzystujących najnowszego Windowsa. Oczywiście możliwym jest, że Nokia postanowi w pewnym momencie skonstruować taki tablet, ale nie trafi on raczej do konsumentów w najbliższym czasie.

Wbrew pozorom Nokia ma już doświadczenie w produkcji tabletów. Doświadczenie, dodajmy, niezbyt przyjemne, ale trzeba Finom przyznać, że zajęli się tym tematem na długo przed tym, nim zrobiło to Apple – w zamierzchłej przeszłości roku 2005 Nokia wypuściła własną serię tabletów opartych na Linuxie, które jednak nie odniosły większego sukcesu.

W dalszej części wywiadu Elop skupiał się raczej na wychwalaniu zintegrowanych wrażeń jakie musi dostarczać użytkownikom korzystanie ze smartfonów serii Lumia, tabletów z Windows Phone oraz samego Windowsa na desktopie. Podkreślił także jak ważną decyzją było postawienie na Windows Phone w obliczu dominacji Samsunga i problemów, z jakimi, przykładowo, boryka się aktualnie HTC.

Zdjęcie: Flickr/ Wired Photostream

podobne treści