biznes

Nokia i Apple nawiązały porozumienie patentowe

Czasy, w których Nokia i Apple chwytały się za bary z powodu patentów odejdą w niepamięć. Obie firmy postanowiły nie tylko zakończyć spory sądowe, ale także nawiązały długoterminowe partnerstwo, w ramach którego mogą wymieniać się własnościami intelektualnymi.

Porozumienie obejmuje także ponowne wprowadzenie do sklepów Apple produktów należącej do Nokii firmy Withings. Ze swojej strony Finowie zobowiązują się do dostarczenia Cupertino własnych rozwiązań sieciowych. Apple zamierza także mocniej współpracować z Nokią i to dotyczy m.in. produktów z kategorii, które ma w ofercie wspomniane Withings.

Spory patentowe pomiędzy Apple a Nokią ciągnęły się od lat, tak jak niegdyś pomiędzy Cupertino a Samsungiem. W przypadku Koreańczyków Apple postanowiło jednak je właściwie wygasić, z pominięciem tych, toczonych na obszarze Stanów Zjednoczonych. Teraz Cupertino postanowiło postąpić podobnie w przypadku Nokii. Firma ma nadzieję, że dzięki współpracy z partnerem będzie w stanie opracować lepsze produkty związane z monitorowaniem funkcji życiowych czy aktywności.

Zdjęcie: Flickr/waferboard

podobne treści