news

Nokia i Alpine zamienią Ovi Maps w pełnoprawną nawigację samochodową

Odkąd Nokia zaoferowała Ovi Maps za darmo, system wzbudził wiele zainteresowania. Nic więc dziwnego, że różne firmy chcą użyć go do nawigacji samochodowej.

Na razie Ovi Maps będzie dostępny w systemach samochodowych Alpine. Posiadacze deski rozdzielczej i systemów audio tej firmy będą mogli podłączyć do nich swoje Nokie poprzez USB lub Bluetooth. Mapy będą wyświetlane na desce rozdzielczej, a muzyka przechowywana w telefonie będzie mogła być puszczana przez samochodowe głośniki zamiast malutkiego głośniczka wbudowanego w telefon.

Co więcej, system integruje Ovi Maps z informacjami na temat ilości paliwa i stanu silnika. System sam zadba więc o to, kiedy trzeba zatankować i gdzie znaleźć najbliższą stację benzynową.

Nie zaprezentowano jeszcze żadnych konkretnych produktów działających na tej zasadzie. Ala sama zapowiedź pełnego wykorzystania darmowych map Ovi Maps w samochodzie z pewnością rozbudza nadzieje wielu posiadaczy fińskich komórek. [Kat Hannaford na podstawie Alpine poprzez Engadget poprzez SlashGear]

podobne treści